Harmke Jansen, 18291907 (aged 78 years)

Overlijden Harmke Jansen
Name
Harmke /Jansen/
Given names
Harmke
Surname
Jansen
Also known as
Harmke /Negen/
Also known as
Harmke /Westerman/
Birth
Occupation
Arbeidster en winkeliersche
Marriage of parents
Birth of a brother
Birth of a brother
1834 (aged 4 years)
Death of a brother
Birth of a sister
Birth of a sister
Birth of a sister
Birth of a sister
Birth of a sister
1849 (aged 19 years)
Marriage
Occupation
Arbeidster
1856 (aged 26 years)
Birth of a daughter
Death of a husband
Death of a mother
Note: nalatende 8 kinderen
Marriage
Marriage of a daughter
Death of a father
Death of a sister
Occupation
Winkelierster
1907 (0 after death)
Residence
1907 (0 after death)
Death
February 14, 1907 (aged 78 years)
Family with parents
father
18061889
Birth: October 4, 1806 Nieuw Beerta
Death: January 31, 1889Midwolda
mother
18071872
Birth: April 9, 1807 Finsterwolde
Death: August 7, 1872Veenhuizen gem. Finsterwolde
Marriage MarriageDecember 22, 1829Finsterwolde
-10 months
herself
Overlijden Harmke Jansen
18291907
Birth: January 23, 1829 22 21 Finsterwolde
Death: February 14, 1907Midwolda
4 years
younger brother
18321836
Birth: 1832 25 24 Finsterwolde
Death: March 28, 1836Finsterwolde
3 years
younger brother
18341915
Birth: 1834 27 26 Finsterwolde
Death: February 15, 1915Beerta
4 years
younger sister
18371900
Birth: 1837 30 29 Finsterwolde
Death: August 29, 1900Finsterwolde
3 years
younger sister
3 years
younger sister
1842
Birth: 1842 35 34 Veenhuizen gem. Finsterwolde
4 years
younger sister
1845
Birth: 1845 38 37 Veenhuizen gem. Finsterwolde
5 years
younger sister
18491928
Birth: 1849 42 41 Finsterwolde
Death: May 2, 1928Coevorden
Family with Hindrik Negen
husband
18241870
Birth: June 27, 1824 27 26 Midwolda
Death: April 22, 1870Midwolda
herself
Overlijden Harmke Jansen
18291907
Birth: January 23, 1829 22 21 Finsterwolde
Death: February 14, 1907Midwolda
Marriage MarriageMay 23, 1856Midwolda
3 months
daughter
Zwaantje Negen
18561935
Birth: August 22, 1856 32 27 Oostwold gem. Midwolda
Death: April 15, 1935Kalamazoo, Kalamazoo, Michigan, USA
Family with Berend Westerman
husband
Berend Westerman grafsteen.jpg
18521944
Birth: May 21, 1852 29 27 Westerlee
Death: January 3, 1944Oostwold
herself
Overlijden Harmke Jansen
18291907
Birth: January 23, 1829 22 21 Finsterwolde
Death: February 14, 1907Midwolda
Marriage MarriageJanuary 22, 1874Midwolda
Berend Westerman + Weea Ahrends
husband
Berend Westerman grafsteen.jpg
18521944
Birth: May 21, 1852 29 27 Westerlee
Death: January 3, 1944Oostwold
husband’s wife
Overlijden Weea Ahrends
18571942
Birth: June 29, 1857 38 33 Midwolda (Oostwold)
Death: March 30, 1942Midwolda
Marriage MarriageJanuary 26, 1910Midwolda
Note

Trouwde in 1856 met Hindrik Negen, waarschijnlijk omdat Zwaantje werd verwacht.
Trouwde in 1874 met Berend Westerman, ze was al 45, terwijl Berend 21 was!

Note

Uit de huwelijksakte:

De beide afkondigingen van die huwelijken
hebben alhier en te Midwolda zonder eenige
sluiting plaats gehad op zondag den elfden
en achtienden deze maand.
De comparanten hebben ten ... einde aan ons
overge... hunne geboorte contracten, een huwe
lijkscontract van de ...ouders, een overlijdens
contract den bruid vorige echtgenote en
het bewijs van den ongeminderden afloop den
huwelijksafkondigingen in de gemeente
Midwolda
De ouders des bruidegoms hierbij tegenwoordig
hebben ons verklaart in dit huwelijk toe
te stemmen
....

Verklarende de bruidegoms moeder niet te kunnen schrijven
als hebbende dit niet geleerd.

Media object
Overlijden Harmke Jansen
Overlijden Harmke Jansen
Note: AlleGroningers, BS Overlijden

AlleGroningers, BS Overlijden
Bron: boek, Periode: 1907, Midwolda, 15 februari 1907, Overlijdensregister 1907, aktenummer 16
Afbeelding op 15 januari 2021 gedownload via https://www.openarch.nl/gra:e3efaa17-c4e2-c398-ecdb-7dbe8c7394bc

Media object
Huwelijksakte Berend Westerman en Harmke Jansen
Huwelijksakte Berend Westerman en Harmke Jansen
Media object
Huwelijk Berend Westerman en Harmke Jansen
Huwelijk Berend Westerman en Harmke Jansen
Note: "Netherlands, Groningen Province, Civil Registration, 1811-1940," images, FamilySearch (https://familysearch.org/ark:/61903/3:1:939J-X9ZC-D?cc=2026219&wc=MCLV-968%3A343162101%2C343461701 : 22 May 2014), Scheemda > Huwelijksbijlagen 1870-1881 t/m 37 > image 689 of 2462; Nederlands Rijksarchiefdienst, Groningen (Netherlands National Archives, Groningen).